• herkese selamlar :)))
  Daha önce ispanya istanbuldan vize alan varsa benimle paylasabılır mı vize için hazırladıkları dokumanları ozellıkle saglık raporu ve sabıka kaydı tercumesını notere tasdıkletmesek apostıllı kabul ederler mi ? baska ne gıbı zorluklar cıkarıolar tavsıyelerınızı bekllıyorum :))))
  Private_message
  ben aracı firma aracılığıyla aldım daha önce ama onlar şöle yapmışlardı.ispanyadan daha kolay vize veren bi yerden aldılar(macaristan)önemli olan şengeni almak macaristana aldım ordan ispanyaya gittim o vizeyle hiçte sorun çıkmadı araştır bi isterseno konuyu çümki detayları tam bilmiyorum...
  Private_message
  merhaba,
  Daha aralık ayında ispanyadan schengen vizesi aldım.
  Bütün işlemlerini Beyoğlundaki cumhuriyet caddesi üzerindeki VFS Global adlı vize merkezi ile başvuruyorsun. Randevuyla çalışıyorlar. Vize merkezinin internet sitesinde hazırda bulundurman gereken evrakların listesini de bulabilirsin. Başvuru esnasında başvuru ücreti ve hizmer bedeli olarak yaklaşık 200 lira ödedim En fazla ( gün içerisinde sonuçlanacağını söylediler ama benimki 4 günde elimdeydi. umarım faydalı olmuşumdur, merak ettiğin başka bişey olursa, hem vize hem ispanya konusunda yardımcı olmaya çalışırım..
  Kolay gelsin
  Private_message
  VFS global ile 3 günde aldım cumhuriyet caddsi üzrinde tabi belgelerin tam olmalı.
  Private_message
  noter tercüme bürosunun çevirilerini onaylar, apostille de noter tercümesinin onayıdır bir nevi. Uluslararası geçerlilik kazandırır noter tasdiğine. kısaca noter yoksa apostille de yok ;)

  It looks like you're posting an email address or phone number. To protect your privacy, don't post any personal contact information here.

 • It looks like you're posting an email address or phone number. To protect your privacy, don't post any personal contact information here.