• Hi guys,

  I've read many things about Vietnam visa problem and I wonder if there is someone here had received Vietnam visa. Could you please let me know the steps you followed?

  I'm a research assistant in a well-known public university and I had 2 Schengen visas without problem. It's nonsense but many people told that receiving Vietnam visa is harder than Schengen for a Turkish Citizen...

  Any help will be much appreciated...
  Private_message
  Evet doğru cihan . Vietnam vizesi almak, Vietnam'a girmek bizim icin zor maalesef. Ankara'ya başvurmuştum biz. 1 hafta kadar siniyor sanırım vermeleri. Vietnam konsolosluğunda bir bey var . Çok yardımcı oluyor. Orayı arayıp ondan bilgi alanilirsin. İyi şanslar .
  Vietnam'a Türkleri kara sınırından kab etmiyorlar . Girebilmek icin ucak biletini ayarlaman lazım. Kolay gelsin
  Private_message
  Ayşe selam cevabın için teşekkürler. Ben de uçak ile gidilmesi durumunda verdiklerini duymuştum ancak ben birkaç ülke gezeceğim ve Vietnam ilk durağım değil. Vietnam'a uçak bileti alırım o sorun değil ama sonra vizeyi vermezlerse uçak biletim yanar seyahat planım bozulur diye çekiniyorum açıkçası...
  Private_message
  Biz bangkoktan uçakla hanoi'ye uçmuştuk. Zaten rezervasyonla başvuruyorsun vize icin. Ankara'dan vizeyi alıp oraya gideceğin icin biletini sonra alabilirsin.
  Private_message
  :) Teşekkürler yardımın için. Umarım işe yarar ve vizeyi alabilirim. Ben de Bangkoka gideceğim ilk olarak. İstanbul'da bir konsolosluğu daha var bildiğim kadarıyla İstanbullu olduğum için oraya giderek başvurayım en iyisi. Gitmeme daha çok var ama Vietnam ve Tayland konusunda tecrübelerinden faydalanmak isterim.
  Private_message
  İsmail, teşekkürler link için birini daha önce okumuştum. İstanbul konsolosluğu kapanmış diye bir şey okudum, en iyisi arayıp sormak olacak. Ağustosta gideceğim için daha vaktim var ama planlarımı kesinleştirebilmek için vizeyi kafamdan çıkarmak istiyorum. Daha Çin vizesi alacağım :)
  Private_message
  cok guzel bir konu. surecin ilerleyen asamalarinda neler yasadiginizi da paylasirsaniz cok guzel olur.
  Private_message
  Laos düşüncem yok, daha çok sahil etrafında ilerlemeyi planlıyorum ve yapabilirsem Çin'de birkaç şehir ve Seul'ü de görmek istiyorum. Sürem bu kadar geniş bir gezi için kısıtlı (7 Ağustos - 1 Eylül) ve o bölgede yollar da çok iyi olmadığı için bol bol uçağa bineceğim, biraz maliyeti yükseltecek ama ne yapalım... Bangkok-İstanbul gidiş dönüş biletini aldım en azından. Ama rotayı bir türlü kesinleştiremedim. Sanırım Bangkoktan direk son durak olarak Seul'e uçup oradan geriye doğru yol alarak Bangkok'a geleceğim.
  Private_message
  Seninki ile pek uyuşmuyor ama fikir vermesi açısından sana bizim geçen seneki rotamızı vereyim istersen;
  istanbul-bangkok-vietnam-(karayolu ile) kamboçya--(karayolu ile) tekrar bangkok- phuket- malezya-filipinler-jakarta-(tren ve feribot ile ) bali-singapur-istanbul
  Vietnam vizesinde çıkış için uçak biletini gösteremen gerekiyor. biz rezervasyon göstermiştik. Türk vatandaşlarını karasınırından çıkarmıyorlar gibi şeyler duymuştuk ama şansımızı denedik kamboçya'ya geçmek için, sıkıntı çıkarmadılar.
  Private_message
  Hi, I received a Vietnamese Visa in 2008. As far as I remember, you need to submit your flight details, hotel reservations and account statements. If you are visiting Vietnam with a reputable travel company like Gadventures, Gecko's, Intrepid etc, probably it will be easier to get it, but if you're travelling alone and if you need to get it yourself, you should submit almost all documents to Consulate, as you do while getting Schengen Visa. I don't think that tou will be refused as long as you submit all documents that the Consulate requires. Have a nice trip.
  Private_message
  I may go there with a friend but for now, I'm alone. However, it's certain that I will not use any travel company (at least for my whole journey) and I want to apply for visa by myself. I'll let you know about my experience. :)

  By the way, if anyone can help me about the best places to see in Thailand, Cambodia, Vietnam, China and S. Korea, I will be really happy. This call is for both Turkish and foreign people :)

  It looks like you're posting an email address or phone number. To protect your privacy, don't post any personal contact information here.

 • It looks like you're posting an email address or phone number. To protect your privacy, don't post any personal contact information here.